Třináct informačních panelů od roku 2019 čeká na turisty v okolí Padrťských rybníků a někdejších vesniček Kolvín, Padrť a Záběhlá. Najdete na nich informace nejen o tom, jak se tady před vznikem vojenského prostoru žilo, ale i o zdejší přírodě a současnosti. Komu by nestačil jejich obsah, tomu poslouží QR kódy přímo na panelech. Zvídavci se díky nim dostanou k velmi detailním informacím, například i ke kronikám zaniklých obcí.

Je tahle naučná stezka pro děti nebo kočárky? Zpevněné cesty na většině trasy rodinným výletům přejí, délka naučné stezky už méně. Ke čtrnácti kilometrům je nutné připočíst ještě cestu z výchozího bodu na okraji CHKO. Aby měli turisté vážně z čeho vybírat, neurčili tvůrci naučné stezky pořadí jednotlivých zastavení, kterým by se turisté měli řídit. Ti tak mohou libovolně vybírat taková, která se jim líbí.

Na naučnou stezku Okolím Padrťských rybníků se dostanete nejsnáze z parkoviště Kolvín na okraji Skořic. Nad rámec naučné stezky odsud našlapete asi kilometr navíc, ovšem krásnou přírodou.