Mezi Strašicemi a Dobřívem, na svazích Kamenné a Bílé skály narazíte na dvě rozsáhlé, kdysi zcela odlesněné odlesněné plochy. Protíná je řada cest, které se po sebemenším dešti promění v bahniště s velkými tůněmi, které obývají vzácné a ohrožené kuňky, listonohové a žábronožky. Ne nadarmo se to tu jmenuje Bahna, konkrétně Přední a Zadní Bahna. Jde o prostor, který k výcviku intenzivně využívala armáda a dodnes se tu každoročně koná největší přehlídka vojenské techniky v Evropě nazvaná jednoduše: Bahna.

S vojenskou historií a současností je spojen nepříjemný fakt, že toto území nebylo pyrotechnicky vyčištěno a vstup na něj je z většiny zakázán. I během přehlídek je pro veřejnost vyčleněn poměrně malý bezpečný prostor. Jenže pokud se vydáte na okraj Bahen, kam až cedule na stromech dovolí, otevře se vám nádherný pohled na okolní kopce porostlé hlavně břízami. Na podzim tak celé zezlátnou. Tuhle scénérií by si žádný milovník Pobrdí neměl nechat ujít.

K Bahnům nevede žádná značená trasa Klubu českých turistů. Dostanete se sem ale snadno, pokud auto necháte na velkém parkovišti při silnici nad Dobřívem. Lesní asfaltka odsud vede jen jedna, a to neomylně právě k Bahnům.