Na samém okraji areálu bývalých strašických kasáren narazíte na obrázek, který byste tu nečekali. Kouká na vás starší typ tramvaje, která ještě před pár lety vozila cestující v Plzni, a u ní zastávkové návěstí. Žádný soukromý sběratel, ale Muzeum dopravy, které potěší nejen velké a malé kluky.

V expozici najdete několik historických autobusů značek Škoda a Karosa. Dále tu uvidíte několik trolejbusů, tramvají, osobních automobilů a třeba i traktor. Nejstarší stroj pochází dokonce až z předminulého století. O artefaktech ze světa dopravy ani nemluvě.

Muzeum nemá pevnou otevírací dobu. Přístupné bývá vždy jeden víkend v měsíci, v rámci takzvaných víkendů otevřených vrat, od května do října, a to od 10. do 17. hodiny. Během některých akcí Muzeum dopravy uvádí historická klubová vozidla v činnost na speciálních linkách. Historickým autobusem se tak můžete svézt třeba na Hamernický den do Dobříva. Pokud se sem vydáte autem, parkování najdete na okraji areálu strašických kasáren, jen pár desítek metrů od muzea.